امروز : جمعه 04 فروردین 1396

آدم هاي بزرگ درد ديگران را دارند، آدم هاي متوسط درد خودشان را دارند، آدم هاي كوچك بي دردند .

گفت پیغمبر به یارای سخن

پیک رب العالمین آمد به من

گفت حیدر را خدا این تحفه دار

بر همه خلق جهان فضلش نهاد

گشت داخل از یقین زوج بتول

در ولایت با خداوند و رسول

چهل و دومین همایش سلامت و زندگی با موضوع سلامت زنان زن قلب خانواده با سخنرانی دکتر فریبا کوهدانی متخصص تغذیه و رژیم شناسی، دکتر آزاده حکاک متخصص پزشکی ورزشی، دکتر مینا بیگدلی فوق تخصص روان پزشکی و

به کانال تلگرام ما بپیوندید و از مطالب آموزنده و اخبار این مرکز استفاده نمایید.

@womenaffair

بنا به درخواست همکاران محترم دانشگاه در خصوص مشاوره های مختلف در زمینه های خانواده، ازدواج، تغذیه و بهداشت جنسی روز و ساعت حضور مشاوران دردفتر اعلام می گردد.
 

تقریبا امروزه همه به خواص چای سبز و تاثیرات گسترده ی آن بر لاغری و سلامت آگاه هستیم تا چندین سال پیش کمتر کسی بود که از چای سبز استفاده کند یا خیلی کم استفاده می شد ، یکی از دلایل این موضوع طعم و مزه تلخ تر آن نسبت به چای های دیگر بود ، اما با گذشت زمان فواید این نوع چای هر روز بیشتر نمایان شد و اینک 

    به خواب نرفتن در هنگام شب و همچنین بیدار شدن به دفعات مکرر بی خوابی محسوب می شود. علل بی خوابی می تواند وضعیت و اتفاق های استرس زا، عدم هضم و جذب غذا، مشکلات تنفسی، افت قند خون، عوارض جانبی برخی داروها، چاقی و اضافه وزن بالا و یا فشار خون بالا باشد.    

چهل و دومین همایش سلامت و زندگی با موضوع سلامت زنان، زن قلب خانواده پنج‌شنبه 1 مهر 95 در تالار ایوان شمس برگزار شد.
دکتر بتول احمدی مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران در راستای رسالت خود مبنی بر آموزش سلامت به عموم جامعه با رعایت استانداردهای آموزش پزشکی با همکاری نهادهای مختلف دولتی و غیردولتی با شعار آموزش برای تغییر مجموعه همایش‌های سلامت و زندگی را برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور زنان کارگاه های مهارت های زندگی ، مقبت اندیشی و امید پروری همراه با امتیاز باز آموزی در مراکز مختلف دانشگاهی و همچنین در محل دفتر مشاور امور زنان ویژه کلیه کارکنان برگزار می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به شماره های 66415727-64432259 تماس حاصل نمایید. و یا به آدرس تلگرام :@womenaffair مراجعه فرمایید.

تاریخ برگزاری کارگاه ها در دفتر مشاور امور زنان  :

مثبت اندیشی شش جلسه که هر هفته یک جلسه آن برگزار می شود اولین جلسه از تاریخ یکشنه 18 مهرماه، آخرین جلسه یکشنبه 23 آبان ماه از ساعت 15-13

بیماری دیابت چیست؟

انرژی سلول های بدن از طریق غذا تامین می شود. قند حاصل از غذا مهم ترین منبع تامین انرژی است. برای اینکه قند یا همان گلوکز خون بتواند وارد سلول شود، به ماده ای به نام انسولین نیاز دارد. انسولین هورمونی است که در لوزالمعده تولید می شود و همانند کلید با باز کردن در سلول به قند اجازه ورود می دهد.

دیابت مشکلی در سوخت و ساز بدن است که در آن قند خون بالا می رود.

انواع دیابت :

از یکسالگی به بعد روند رشد کودک نسبت به سال اول کندتر می شود و نیاز کودکان به مواد غذایی کاهش می یابد؛ بنابراین باید میزان شیر روزانه به حداکثر چهار بار در روز کاهش یافته و با حذف غذاهای دوران شیرخواری، کودک با سفره خانواده آشنا شود. اما توجه داشته باشید که با حضور او بر سرسفره و خوردن یا نخوردن غذای تهیه شده نباید هیجانی از خود نشان دهید، چرا که عکس العمل مثبت یا منفی و تشویق و توبیخ شما در این مورد کودک را متوجه خواهد کرد که چقدر غذا خوردن او برای اعضای خانواده اهمیت دارد؛ بنابراین از این حربه برای به کرسی نشاندن خواسته های کودکانه و گاهی نامعقول خود استفاده می کند.

چرا دیگر وزن کم نمی کنم؟

   چرا بدن شما به رژيم هاي لاغري متنوع و فعاليتهاي بدني وقت گير و خسته كننده گوناگون دیگر جواب نمي دهد، حتي بکارگیری رژيم هاي کم چربي و فاقد مواد قندي و يا رژیم هاي پر پروتئين و یا تک خوری های رنگارنگ گره اي از مشكل اضافه وزن و چاقی هاي شما نمی گشايد؟