امروز : شنبه 06 خرداد 1396

سخنرانی با موضوع سلامت روان نیاز همه و همیشه با سخنرانی خانم دکتر بیات ریزی دوشنبه چهارم اردیشت ماه از ساعت 9 لغایت 12:30 در سالن آمفی تئاتر سازمان مرکزی دانشگاه برگزار می شود

هفته سلامت

شعار سازمان جهانی بهداشت در سال 96 زندگی سالم با نشاط و امید

حضرت زهرا ـ سلام الله علیها ـ : «خوش رویی در چهره مومن، موجب بهشت برای شخص خوشرو می شود.»

در جامعه امروز در صورتیکه زنان وظایف خانوادگی و شغلی خود را به خوبی انجام دهند، به عنوان فردی سالم در نظر گرفته می شوند که هیچ مشکلی از نظر سلامت جسمی و روانی ندارند، اما این مسئله قابل تامل است.

آدم هاي بزرگ درد ديگران را دارند، آدم هاي متوسط درد خودشان را دارند، آدم هاي كوچك بي دردند .

به کانال تلگرام ما بپیوندید و از مطالب آموزنده و اخبار این مرکز استفاده نمایید.

@womenaffair

روز پنجشنبه ۲۱اردیبهشت ۱۳۹۶، کارگاه آموزش « زندگی سالم، با نشاط و امید» در سالن آمفی تئاترپروفسور شمس بیمارستان فارابی برگزار شد.

دکتر مهتاب بیات ریزی  روانشناس و مشاور خانواده دراین کارگاه گفت: اگر انسان نیاز های خود را بشناسد و از راه درست این نیاز ها را برآورده سازد به شادی دست می یابد.وی سپس  به بررسی انواع نیاز در انسان پرداخت.

دکتر بیات ریزی در بخشی از سخنانش گفت:  " امید بدون هدف نمی تواند زنده بماند " یعنی  طرز فکر ما برای رسیدن به اهداف عینی  کلید رسیدن به امید است.

به گزارش روابط عمومی دفتر مشاور امور زنان بمناسبت هفته سلامت با شعار ( زندگی سالم: با نشاط و امید ) در روز دوشنبه مورخ 4 اردیبهشت ماه با سخنرانی خانم دکتر بیات ریزی در سالن آمفی تئاتر سازمان مرکز دانشگاه علوم پزشکی تهران همایشی با محوریت سلامت روان نیاز همه و همیشه از ساعت 9 صبح لغایت 12:30 برگزار می گردد. در ضمن که این برنامه نیاز به ثبت نام نداشته و برای عموم آزاد می باشد . لازم به ذکر است  که در همان روز دفتر مشاور امور زنان در جلوی درب ورودی سالن آمفی تئاتر خدمات مشاوره ای در زمینه های مختلف از جمله خانوادگی، فردی، تحصیلی و ... ارائه خواهد داد.

به گزارش روابط عمومی دفتر مشاور امور زنان روزهای حضور مشاورین به شرخ ذیل می باشد:

خانم دکتر زهره قربانی مشاوره فردی، خانواده، تحصیلی روزهای یکشنبه

خانم ملیکا بهروش مشاوره فردی، خانواده، کودک روزهای شنبه

خانم دکتر بیات ریزی مشاوره خانواده ، فردی ، ازدواج با هماهنگی قبلی 

خانم دکتر فاطمه نوغانی مشاوره خانواده ، فردی با هماهنگی قبلی

خانم انسیه جناب مشاوره فردی، تست های روان شناسی با هماهنگی قبلی

خانم زهرا مشکی مشاور تغذیه با تعیین وقت قبلی
 

تقریبا امروزه همه به خواص چای سبز و تاثیرات گسترده ی آن بر لاغری و سلامت آگاه هستیم تا چندین سال پیش کمتر کسی بود که از چای سبز استفاده کند یا خیلی کم استفاده می شد ، یکی از دلایل این موضوع طعم و مزه تلخ تر آن نسبت به چای های دیگر بود ، اما با گذشت زمان فواید این نوع چای هر روز بیشتر نمایان شد و اینک 

    به خواب نرفتن در هنگام شب و همچنین بیدار شدن به دفعات مکرر بی خوابی محسوب می شود. علل بی خوابی می تواند وضعیت و اتفاق های استرس زا، عدم هضم و جذب غذا، مشکلات تنفسی، افت قند خون، عوارض جانبی برخی داروها، چاقی و اضافه وزن بالا و یا فشار خون بالا باشد.    

چهل و دومین همایش سلامت و زندگی با موضوع سلامت زنان، زن قلب خانواده پنج‌شنبه 1 مهر 95 در تالار ایوان شمس برگزار شد.
دکتر بتول احمدی مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران در راستای رسالت خود مبنی بر آموزش سلامت به عموم جامعه با رعایت استانداردهای آموزش پزشکی با همکاری نهادهای مختلف دولتی و غیردولتی با شعار آموزش برای تغییر مجموعه همایش‌های سلامت و زندگی را برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور زنان کارگاه های مهارت های زندگی ، مقبت اندیشی و امید پروری همراه با امتیاز باز آموزی در مراکز مختلف دانشگاهی و همچنین در محل دفتر مشاور امور زنان ویژه کلیه کارکنان برگزار می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به شماره های 66415727-64432259 تماس حاصل نمایید. و یا به آدرس تلگرام :@womenaffair مراجعه فرمایید.

تاریخ برگزاری کارگاه ها در دفتر مشاور امور زنان  :

مثبت اندیشی شش جلسه که هر هفته یک جلسه آن برگزار می شود اولین جلسه از تاریخ یکشنه 18 مهرماه، آخرین جلسه یکشنبه 23 آبان ماه از ساعت 15-13