Today : 18th October 2019

به جای اینکه خودتان را بادیگران مقایسه کنید،خودتان را با خودتان مقایسه کنید.ببینید چقدر رشد داشته

در جامعه امروز در صورتیکه زنان وظایف خانوادگی و شغلی خود را به خوبی انجام دهند، به عنوان فردی سالم در نظر گرفته می شوند که هیچ مشکلی از نظر سلامت جسمی و روانی ندارند، اما این مسئله قابل تامل است.

به گزارش روابط عمومی دفتر مشاور امور زنان و خانواده: همان‌گونه که بهداشت جسمانی افراد در حیطه علوم پزشکی از اهمیت شایانی برخوردار است سلامت و بهداشت روانی فرد در جامعه نیز بسیار مهم است. بهداشت روانی عبارتست از تأمین و ارتقاء سطح سلامت روانی و پیشگیری از ابتلاء به اختلالات و بیماری‌های روانی.

به گزارش روابط عمومی دفتر مشاور امور زنان معاونت امور اجتماعی و فرهنگی اداره کل بانوان روایت زنان در دفاع مقدس را با موضوع"نغمه ی ناخوانده" را 9 مهر را با روایت هایی از رقیه تدین (جانباز)، مریم کاتبی (امدادگر و پرستار)، فرشته ملکی (همسر شهید منوچهر مدق) فاطمه بهروز فخر (نویسنده ادبیات دفاع مقدس) در تالار فردوسی برگزار می کند. شرکت در این مراسم برای عموم آزاد است.

هر ساله روز 8 می (18 اردیبهشت) به عنوان روز جهانی تالاسمی در سراسر جهان گرامی داشته می شود. این روز توسط سازمان بهداشت جهانی به منظور افزایش آگاهی عمومی و اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از انتقال آن بنا نهاده شده است. 5/1- 3 درصد از افراد جهان ناقل تالاسمی می باشند. این بیماری در خاورمیانه، آسیا و آفریقا شایع تر است و در ایران این میزان به 4-10 درصد می رسد. از این رو بررسی ناقل بودن افراد در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

تالاسمی چیست؟