مهارت های زندگی

افرادی که در زندگی‎شان از مدیریت_زمان بهره نمی‎گیرند، افرادی هستند که همیشه کارهایشان را دقیقه نود و به صورت کاملا عجله‎ای و بی‎دقت انجام می‎دهند. برعکس، افرادی که در زندگی مدیریت زمان دارند، هیچ وقت با کمبود_وقت مواجه نشده و همیشه کارهایشان را طبق اولویت‎بندی‎هایشان به انجام می‎رسانند.

"هر اختلالي و رنجي كه همراه با تمركز فرد بر نيازها و رفتارهاي ديگران است." هم وابستگی است . 
افراد هم وابسته، در زندگي خود به قدري اشتغال ذهني در مورد ديگران دارند كه نيازهاي سالم مربوط به "خود واقعي"شان را ناديده مي گيرند. 

مرد جوانی از سقراط پرسید راز موفقیت چیست. سقراط به او گفت، "فردا به کنار نهر آب بیا تا راز موفّقیت را به تو بگویم."

ترس و استرس افراطی و غیرمنطقی که به هنگام نبود تلفن همراه در فرد ایجاد می‌شود نوموفوبیا نام دارد. اگرچه این نوع بیماری کاملا جدید است اما بسیار شایع بوده و میلیون‌ها نفر را در سراسر دنیا تحت تاثیر قرارداده است.

انگار گوشی همراه به موجودی زنده تبدیل شده و با خیلی از ما زندگی می‎کند. با موبایل می‎خندیم، اخم می‏‎کنیم و گاهی هم دعوایش می‎کنیم! 

واقعيت اينست كه عشق ممكن است يك لحظه ايجاد شود، اما همانند بذري است و در صورتي باقي مي ماند و رشد مي كند كه در زمين مناسبي جاي گيرد، آب و نور كافي به آن برسانيم؛ مرتب آفت كشي كنيم...

کی دوست داره وقتشو با شنیدن این جمله‌ها بگذرونه: وای هوا چه گرمه! سرم درد می‌کنه! وای گرسنمه! چرا من پول ندارم! چرا من لباس نو نخریدم …

همه می گویند بهترین باش، بهترین مادر، بهترین نقاش، بهترین هنرمند. اما من می خواهم معمولی باشم. یعنی چی، معمولی!  مگه می شه. آره می خواهم معمولی باشم.
 

اگرچه هر کسی خیلی بهتر از بقیه میدونه که چی میتونه خوشحالش کنه ، اما همه ما یه وقتهایی برای خوشحال شدن نیاز به کمک داریم و خیلی از چیزهای ساده ای رو که میتوننن خوشحالمون کنند رو یادمون نمیاد...

 با لبخند و انرژی مثبت باشید...

صفحه‌ها