روش‎های شاد کردن خانم‎ها

روش‎های شاد کردن خانم‎ها

هیچ چیز برای یک زن دلچسب‌تر از این نیست که بداند شوهرش برای خوشحالی او تلاش می‌کند. خیلی هم نوع آن مهم نیست بلکه نفس کار است که ارزش این کار را نشان می‌دهد. البته اغلب آقایان خیلی با این کارها آشنایی ندارند و بیشترین کاری که انجام می‌دهند دادن مبلغی پول است با این امید که خانم هر چه دوست دارد برای خودش بخرد.
این آقایان نمی‌دانند اگر با یک دهم آن پول، خودشان هدیه‌ای می‌خریدند بیشتر باعث خوشحالی آنها می‌شدند، چرا که خرید مستقیم آقا توجه بیشتری به همسر را نشان می‌دهد. بنابراین با چند سیاست کلی و ساده می‌شود همسرانی شوید که همیشه در قلب محبوب خود جایگاه ویژه‌ای دارد.
 
این نکات را فراموش نکنید:
• نوشتن نامه
نوشتن نه خرجی دارد نه تلاشی شبانه‌روزی می‎خواهد و نه شرایط خاصی را لازم دارد. گاهی روی یک کاغذ ساده با چند جمله کوتاه اما عاشقانه ابراز کنید که همیشه دوستش دارید و به یادش هستید. به طور مثال: "بعد از چند سال زندگی مشترک، روز به روز بیشتر از قبل دوستت دارم." یا "دوستت دارم؛ جهت یاد‌آوری." این چند جمله ساده می‌تواند به اندازه چند روز به یک خانم انرژی بدهد. البته این نامه می‌تواند نامه تشکر و قدر‌دانی یا حتی عذر‌خواهی برای کار اشتباهی که کرده‌اید هم باشد.

یک راه برای رساندن این نامه، چسباندن آن به در یخچال یا گذاشتن آن در ظرف برنج است. شما با این کار به ابراز عشق خود، چاشنی هیجان را هم افزوده‌اید.

• درک همسر
گاهی خسته است یا به دلیل تغییرات هورمونی که هر ماه برایش ایجاد می‌شود کمی عصبانی و کلافه است و شاید در این حرفی یا رفتاری داشته که شما را ناراحت کند. چشم‌پوشی و درک او توسط شما، عذرخواهی ولو اینکه شما مقصر نباشید و یا حتی ناراحت شده باشید از رفتارهایی است که پس از خوابیدن تنش، باعث خوشحالی همسرتان شده و به وجود شما افتخار می‌کند.

• گفت‌و‌گو
خانم‌ها به دلیل ساختار بدنی، مغزی و ذهنی مایلند راجع به موضوعات مختلف صحبت کنند و چه کسی بهتر از شما به عنوان یک هم‌صحبت. درست است اتفاقا به دلیل همان ساختار بدنی، مغزی و ذهنی که شما آقایان دارید زیاد مایل به صحبت کردن نیستید اما در زندگی_مشترک باید روی برخی ساختار‌ها پا گذاشت، حتی ساختارهای ذهنی خود.

گفتگو را بیشتر راجع به مسائلی ببرید که همسرتان دوست دارد و از او بخواهید نظرش را بگوید. بد نیست شما هم تاییدش کنید و بگویید دیدگاه جالبی به موضوعات دارد. گفتگو بین شما و همسرتان نباید فقط حول مسائل مربوط به بچه‌ها یا مسائل روزانه باشد. ضمن اینکه برای یک خانم در بر‌قراری یک گفتگوی مفید و سازنده، خوب گوش دادن شوهرش بسیار مهم است. پس به خوب گوش دادن هم اهمیت ویژه‌ای دهید.

• واژه‌های مثبت
حتی اگر قرار است با پیشنهاد او برای رفتن به مهمانی، خرید یا مسافرت مخالفت کنید از واژه منفی استفاده نکنید. نگویید: "نه"! از واژه منفی به طور مستقیم استفاده نکنید. بگویید: "پیشنهاد خوبیه اما به نظرم اگر چند روز دیگه بریم مسافرت آماده‌تریم و بیشتر بهمون خوش می‌گذره."
نه گفتن را حذف کنید و سپس به اثرات آن پی ببرید. گفتن "نه" های ممتد و دائم باعث دوری همسرتان از شما می‌شود.

• اختصاصی برای شما
درست است که سر‌کار می‌روید و هر روز در تلاش و زحمت برای رفاه حال خانم و خانواده هستید اما گاهی یک ساعت زودتر به خانه بیایید یا با او در کافی شاپ یا پارکی قرار بگذارید و بگویید: "این زمانِ الانِ من مختص شماست. هر صحبت یا کاری داری بگو عزیزم." و مطمئن باشید همسرتان با این جملات به حدی خوشحال می‌شود که قابل گفتن نیست. 
کار کردن و پول درآوردن شما هم نشانه اهمیتی است که برای او قائلید اما این وقت اختصاصی و بیان آن، چیز دیگری است که هیچ خانمی حاضر نیست با دنیا عوضش کند.

• کمک در کارهای خانه
"امشب شستن ظرف‌ها با منه. با این غذای پر‌زحمت و خوشمزه‌ای که درست کردی فکر کنم خیلی خسته باشی پس ظرفا رو خودم می‌شورم." این جمله شما هم تقدیر از دست‌پخت او بوده، هم دیدن زحمات او و هم کمک به او. یک جمله با چند منظور. این خوشحالی یک خانم را بعد از پختن یک غذای خوشمزه و البته پر‌درد‌سر مضاعف می‌کند وقتی می‌بیند کارش مورد توجه و تایید قرار گرفته است. 
نکته: مبادا اگر کم نمک بود غر بزنید و از کل غذا به خاطر فقط نمکش ایراد گرفته و دل همسرتان را بشکنید.

شاید باور نکنید اما واقعا دل یک خانم بعد از شنیدن چنین واژه‌هایی می‌شکند. اگر قصد دارید از کمی نمک ایراد بگیرید این‌طور بگویید: "ممنون که به خاطر سلامتی من غذا رو کم نمک پختی اما می‎خوام چند تا لقمه آخر رو با کمی نمک بخورم. اگر‌چه فرقی نداره در هر دو حالت دست‌پخت تو عالیه." 

اما چند جمله را هر روز به او بگویید: "عزیزم مراقب سلامتیت باش." و یا "اگر کاری داشتی حتما به من بگو." این جملات یعنی همیشه به فکرش هستید و به عنوان یک مرد پیشتیبانش خواهید ماند.

نکته پایانی ما معطوف به آوردن مهمان نا‌خوانده به منزل است. خانم‎ها دوست دارند برای هر مهمانی که می‌آید بهترین پذیرایی را داشته باشند تا هم آبروی شما حفظ شود هم شأن کدبانوگری‌شان بدون خدشه باقی بماند و شما با آوردن مهمان نا‌خوانده نشان می‌دهید به این مسئله توجه نکرده‌اید. خانه حریم خانم آن است. بنابراین با احترام وارد این حریم شوید.

خانم‌ها نیاز دارند از همسرشان بشنوند که او را دوست دارند و برایش ارزش قائلند. خساست نکنید و با چند‌ واژه ساده همسرتان را از چنین موهبتی محرم نکنید. هر چقدر آنها شاداب‌تر، خوشحال‌تر و آرام‌تر، زندگی شما خوشبخت‌تر.

در ضمن هیچ‎گاه از خرید یک شاخه گل غافل نشوید.