تربیت فرزند

فرزندان ما مهم ترين ارثيه در جهان هستند و عشق ما نسبت به کودکانمان با اهميت ترين ارثيه ما براي آن ها محسوب مي شود. اين هفت روش به فرزندان ما کمک مي کند تا زندگي آينده خود را محکم تر بنا کنند.

 روان شناسان در سال های اخیر به این نتیجه رسیده اند که با ایجاد ویِِژگی های شخصیتی مثبت از اوان کودکی در فرزندان می توان انها را در برابر مسائلی نظیر افسردگی / اضطراب/ گرایش به مواد مخدرو ... واکسینه نمود.

تربیت جنبه های گوناگونی دارد مثل تربیت دینی،اجتماعی،جنسی و ....و در این بین به همان میزان که تربیت جنسی مهم است به همان میزان مورد فراموشی واهمال قرار گرفته است.

براساس پژوهش‌ها، تهدید و تنبیه کودکان دروغگو آن‌ها را راستگو نمی‌کند و تنها «تشویق به راستگویی» است که می‌تواند این کودکان را اصلاح کند.

اگر كودك زير 5 سال شما قبلا دسترسي به اين بازيها پيدا كرده است و اين امر بعنوان عادتي براي او در امده است، بايد هم اكنون به فكر شروع قانون و تعيين حدود براي بكارگيري اين بازي ها باشيد .

احتياج به خواب در انسانها در سنين مختلف متفاوت است، به عنوان مثال به طور متوسط يك كودك دوازده ساله به نه  ساعت خواب و يك كودك چهار ساله به يازده و نيم ساعت خواب احتياج دارد، البته اين مسئله بين كودكان با هم در يك سن فرق مي كند. 

تغذیه کودک یکی از دغدغه‌های همیشگی مادران و به ویژه مادران کم تجربه است. والدینی که تربیت نخستین کودک خود را تجربه می‌کنند به همه مواردی که مربوط به رشد او می‌شود با نگاهی توأم با نگرانی نگاه می‌کنند.

کودکان از بدو تولد، موجوداتی منحصر به­‌فرد هستند و خواست و اراده و تصوراتی دارند که با بالا رفتن سن و سالشان مدام رشد می‌کنند. به همین دلیل است که میان علائق، خواسته‌ها و نیازهای آن‌ها...

خاطرتان هست اولین بار چه زمانی و کجا اولین کتاب را انتخاب کردید و از پدر و مادرتان خواستید تا آن را برای تان بخرد؟ طعم شیرین خرید اولین کتاب با پول توجیبی های تان چطور؟

حتما متوجه بی‎قراری فرزندتان هنگامی که مشغول نماز خواندن یا دعا خواندن هستید، شده‎اید. او مدام دور شما می‎چرخد و سعی دارد توجه شما را به خودش جلب کند...

صفحه‌ها