تغذیه

مصرف مکمل اگر توسط پزشک تجویز شده و جنبه درمانی داشته باشد، خالی از لطف نیست ولی در موارد دیگر حتی ممکن است همراه با خطرات جدی سلامت باشد.

شما می توانید به جای خرید مکمل های غذایی، مفیدترین ریزمغذی ها را از طریق مصرف مواد غذایی که در ادامه معرفی می شود، وارد بدن کنید:

از یکسالگی به بعد روند رشد کودک نسبت به سال اول کندتر می شود و نیاز کودکان به مواد غذایی کاهش می یابد؛ بنابراین باید میزان شیر روزانه به حداکثر چهار بار در روز کاهش یافته و با حذف غذاهای دوران شیرخواری، کودک با سفره خانواده آشنا شود. اما توجه داشته باشید که با حضور او بر سرسفره و خوردن یا نخوردن غذای تهیه شده نباید هیجانی از خود نشان دهید، چرا که عکس العمل مثبت یا منفی و تشویق و توبیخ شما در این مورد کودک را متوجه خواهد کرد که چقدر غذا خوردن او برای اعضای خانواده اهمیت دارد؛ بنابراین از این حربه برای به کرسی نشاندن خواسته های کودکانه و گاهی نامعقول خود استفاده می کند.

چرا دیگر وزن کم نمی کنم؟

   چرا بدن شما به رژيم هاي لاغري متنوع و فعاليتهاي بدني وقت گير و خسته كننده گوناگون دیگر جواب نمي دهد، حتي بکارگیری رژيم هاي کم چربي و فاقد مواد قندي و يا رژیم هاي پر پروتئين و یا تک خوری های رنگارنگ گره اي از مشكل اضافه وزن و چاقی هاي شما نمی گشايد؟

   در روزهای دور زنان بیشتر دغدغه رضایت همسر و خانواده را داشتند و در طول روز بیشتر در فکر انتخاب موادغذایی مناسب در جهت طبخ وعده های غذایی جلب کننده و خوش آب و رنگ بوده و در نهایت آنچه که در سفره دیده می شد مجموعه ای از عشق و لذت بود بدون هیچ نگرانی از به هم ریختن ترکیب و تناسب اندام.....اما متاسفانه چیزی که این روزها دیده می شود سفره هایی پر از نگرانی است که شاید گاهی هدف بیشتر از آنکه به سمت سلامتی و اصلاح الگوی غذایی پیش رود به سمت نگرانی کاذب از اضافه وزن و ظاهر اندام پیش می رود.

بهترین آن بزرگ و در همان روز تخمگذاری شده باشد. زرده تخم‌مرغ نيم‌برشت (عسلی)، قابلیت تغذیه بالای دارد و تولید مواد خوب و سالم می کند و فضولات کمی دارد
 

این گیاه آرام بخش، در درمان جوش‌های دهانی و آفت دهانی تاثیر شگرف می‌گذارد و معمولا دمنوش‌های این گیاه برای سرماخوردگی و در بعضی مواقع سرفه‌های خشک در فصل سرما جوشانده‌ای قدرتمند و مرهمی قوی است.

به مقوی قلب، معده و اعصاب است. و نوشیدنی بسیار مناسب برای پاییز و زمستان است.
 

نکات کوتاه اما کلیدی برای آموزش و افزایش آگاهی درمورد دیابت 

وزن یك كودك در 2 سالگی تقریباً 4 برابر وزن هنگام تولد و در 4 سالگی قد كودك دو برابر قد زمان تولد است . الگوی رشد و میزان فعالیت به طور وسیعی در كودكان متفاوت است. ولی ...

 برگ‌های خشکانده این درخت در آشپزی استفاده می‌شود و نه برگ‌های سبز آن لازم است برگ خشکیده آن را به صورت درسته و کامل در غذا بیندازید و پیش از سرو غذا آن را از ظرف خارج کنید

صفحه‌ها