خانواده

در تعاملات خانوادگی باید به طریق اولی اصل انصاف مراعات شود؛ زیرا بنیاد خانواده بر محبت، مودت، مهر و رحمت است که به حوزه قلب و عواطف ارتباط دارد تا آرامش و سکونت در خانواده حاکم شود و روابط خانوادگی گرم و صمیمی گردد؛ چرا که انصاف تعامل مبتنی بر نوعی احسان و ایثار و از خودگذشتگی است تا کمتر ضرر و زیانی متوجه طرف مقابل شود که حتی ممکن است خطاکار باشد.

هم سفره‌ای و هم‌غذایی

انسان ها از نظر درک دنیای اطرافشون و برقراری رابطه با آن به 4 گروه تقسیم می‌شوند.
بصری – سمعی – لمسی – جنبشی ...

تردید در ازدواج می‌تواند ناشی از علل گوناگون و تحت‌تأثیر عوامل شخصیتی و اجتماعی گوناگون باشد. در این نوشتار به بعضی از این عوامل اشاره شده است.

سوال این است که چرا برای یادگیری زبان دوم حداقل باید 14 ترم آموزشگاهی را سپری کنیم ولی برای یادگیری روش زندگی حتی یک ساعت هم در خود احساس نیاز به آموزش را نمی بینیم و فکر می کنیم که در این زمینه خودمان استاد تمام هستیم و می توانیم به راحتی با تمام فراز و نشیب های زندگی کنار بیاییم و همه مشکلات را با اعتماد به نفس حل و فصل کنیم؟

هیچ چیز برای یک زن دلچسب‌تر از این نیست که بداند شوهرش برای خوشحالی او تلاش می‌کند. خیلی هم نوع آن مهم نیست بلکه نفس کار است که ارزش این کار را نشان می‌دهد.

خانم ها در محیط خانه، به دلیل اینکه  کمتر ارتباط حضوری با دیگران قرار دارند، شاید کمتر به فکر زیبایی خود باشند، به خصوص آن هنگام که کسی در خانه نیست!

از منظر قرآن، وجود محبت قلبی میان همسران کافی نیست! هریک از زوجین باید از رفتار دیگری این برداشت را بکند که محبوب اوست...

زمانی که مجرد هستیم، باور اینکه کسی را برای ادامه مسیر زندگی انتخاب کنیم و در کنار او باشیم هرچند دور از ذهن و عجیب نیست اما کمی باورنکردنی است...

اگر بدانیم که نحوه برخورد ما با تغییرات روحی و جسمی فرزندمان در این دوره، تاثیر مستقیم دارد بر شخصیت و اعتماد به نفس فرزندمان در دوره جوانی، سختی آن را به جان خواهیم خرید.

لیدا شام را آماده کرده بود و از ساعت 8 با نگرانی به ساعت نگاه می کرد، وقتی فرید بعد از یک ساعت و ربع تاخیر در را باز کرد و با بی خیالی گفت که "من آمده ام" لیدا با خشم شدید و داد و بیداد گفت: "تا حالا کدام جهنمی بودی" و با تندی ادامه داد...

صفحه‌ها