سلامت روحی و معنوی

فصل بهار چه برکتی دارد که هنوز نیامده با خودش هزاران برکت می‌آورد، هنوز نیامده بوی خوش آن به مشام می‌رسد و هنوز نیامده همه چیز کم کم و آهسته آهسته نو می‌شود .

واژه حجاب هفت بار در قرآن کریم آمده است و معناى کلمه در این هفت مورد, چیزى است که از هر جهت مانع دیده شدن چیز دیگر شود.
 

گزیده ای از تعقیبات نماز صبح امام هشتم

دين و دنيايت را به خدا می ‏سپارم، و بهترين خواسته الهى را در آينده و هم اكنون، در دنيا و آخرت، براى تو می خواهم...

 می گویند «شاهنامه آخرش خوش است» باید دید عاقبت به خیری نصیب چه كسانی می شود. خوب ماندن به مراتب سختر از خوب شدن است...

علما و اولیای الهی برای زیارت سیدالشهدا(ع) در روز اربعین اهمیت والایی قائل بودند و با پای پیاده از نجف اشرف به سوی کربلا رهسپار می‌شدند . جابر بن عبدالله، نخستین زائر کربلای معلی در روز اربعین سال 61 هجری است. این سنت حسنه در سال‌های حضور ائمه معصومین(ع) با وجود حکومت سفاک و خونریز اموی و عباسی انجام شده است.

پنج گروه از مخالفين اسلام كه هر گروه پنج نفر و جمعاً 25 نفر بودند، باهم تفاهم كردند و هم رأي شدند كه به حضور پيامبر ـ صلّي الله عليه و آله ـ شرفياب شده و به بحث و مناظره بپردازند.

ماه صفر که از راه می رسد دوباره این عقیده نخ نما، در ذهن و زبان مردم جان می گیرد که صفر، ماهی است مشئوم و نحس و باید مراقبت کرد تا این روزهای نحس، سپری شود.
 

سال ها پیش، که کمتر توی مجالس عزاداری شرکت می کردم، اشتیاقم هم کمتر بود. انگار، دو سه روز آخر (تاسوعا و عاشورا) به جهت رفع تکلیف، خودم رو به مجلسی می رسوندم تا فقط از احساس عذاب وجدان در امان باشم...

هر سال محرم که می‎رسد ما مثل آدم‌های طوفان‌زده‌ای که تازه باورشان شده باشد گرفتار چه سیلابی شده‌اند، ده روز – بیشتر و کمتر-  میانه‌ی خوف و رجا می‎دویم...

صفحه‌ها