سلامت زنان

سرطان پستان شايعترين سرطان در خانم هاست. اين بيماري بيشتر در سنين بين  چهل تا شصت سال اتفاق مي افتد، اما در جامعه ما که جمعيت جواني است موارد بسياري از بيماري نزد زنان  سي تا چهل ساله نيز مشاهده مي شود. 

 

درست است که هوا سرد شده است، اما این به معنی قطع فعالیت های بدنی نیست. نباید ورزش را کنار گذاشت، اما باید درست عمل کرد. ورزش کردن در سرمای زمستان نیز مفید است، چون باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

همیشه شرایط آن‎طوری که باید پیش نمی‎رود. شاید شما با ورود نوزادی که ماه‎ها چشم انتظارش بودید، آماده زندگی پر از هیجان و اتفاقات شیرین شده بودید اما امروز تنها چیزی که ذهن شما را درگیر کرده است، ناراحتی و افسردگی همسرتان است.

بیشتر خانم‎ها در قسمت سینه توده‎هایی دارند که در حالت عادی مشکلی ایجاد نمی‎کند و به نوعی ساختار طبیعی بدن است اما در برخی موارد این توده‎ها به فیبروکیستیک تبدیل شده و دردسرساز می‎شود...

در تهران چند پارک و بوستان وسیع وجود دارد که محیط آنها کاملا زنانه است و خانم های محترم در آن به راحتی می توانند تفریح کنند یا حتی روزشان را با ورزش بگذرانند.

دختران دیروز، دخترانی شاد و پر جنب و جوش بودند و لحظه‎ای آرام و قرار نداشتند. پیاده‎روی تا مدرسه و دانشگاه، شرکت در کلاس‎های مختلف مثل خیاطی، آشپزی و کمک در کارهای منزل به مادر جز برنامه روزانه‎شان بود...

یک داروساز با بیان این که مصرف خودسرانه کورتون آسیب‌های جبران‌ناپذیری به سلامت مصرف‌کننده وارد می‌کند، گفت: یکی از بیشترین موارد سوء مصرف داروهای کورتون، استفاده از آنها به صورت خوراکی برای افزایش اشتها و چاقی است.

علائم یائسگی به گر گرفتگی ختم نمی شود. در این دوره تغییرات هورمون زیادی بروز می کند.هورمون استروژن که هورمون مسئول بروز قاعدگی زنانه و کنترل میزان کلسترول بد خون و همچنین افزایش کلسترول خوب خون است کاهش پیدا می کند...

نحوه ایستادن، نشستن و برخاستن جزء عادت‎هایی است که در کودکی شکل می‎گیرد، پس چه بهتر است که صحیح پایه‎گذاری شوند...

ژلوفن دارويي است جزء دسته داروهاي ضد التهابي غير کورتوني بوده که متاسفانه مصرف خودسرانه آن به شدت رواج پيدا کرده است...

صفحه‌ها