مهارت های زندگی

افرادی که در زندگی‎شان از مدیریت_زمان بهره نمی‎گیرند، افرادی هستند که همیشه کارهایشان را دقیقه نود و به صورت کاملا عجله‎ای و بی‎دقت انجام می‎دهند. برعکس، افرادی که در زندگی مدیریت زمان دارند، هیچ وقت با کمبود_وقت مواجه نشده و همیشه کارهایشان را طبق اولویت‎بندی‎هایشان به انجام می‎رسانند.

راز موفقیت به اندازه‌ای که به اشتیاق و استقامت بستگی دارد، به استعداد وابسته نیست. این مفهوم سرسختی نامیده می شود. انسان های موفق به عنوان انسان هایی توصیف می شوند که در یک رویداد به طرز خستگی ناپذیری همواره شرکت می کنند.

یکی از اشکالات اساسی ما این است که فقط به یک بعد از مسائلی که در اطرافمان وجود داره نگاه می کنیم و از ابعاد دیگه اون چشم پوشی می کنیم که مثال های زیادی برای این نگاه تک بعدی در زندگی روز مره وجود دارد: مثلا بعضی ها که ورزش می کنند فقط به فکر پرورش جسم خود هستند و به هیچ وجه به دنبال پرورش روح خود نیستند حتی یک روز هم روزه نمیگیرند فقط به این بهانه که مثلا اگر روزه بگیریم فرم بدن ما تغییر می کند.

"هر اختلالي و رنجي كه همراه با تمركز فرد بر نيازها و رفتارهاي ديگران است." هم وابستگی است . 
افراد هم وابسته، در زندگي خود به قدري اشتغال ذهني در مورد ديگران دارند كه نيازهاي سالم مربوط به "خود واقعي"شان را ناديده مي گيرند. 

مرد جوانی از سقراط پرسید راز موفقیت چیست. سقراط به او گفت، "فردا به کنار نهر آب بیا تا راز موفّقیت را به تو بگویم."

ترس و استرس افراطی و غیرمنطقی که به هنگام نبود تلفن همراه در فرد ایجاد می‌شود نوموفوبیا نام دارد. اگرچه این نوع بیماری کاملا جدید است اما بسیار شایع بوده و میلیون‌ها نفر را در سراسر دنیا تحت تاثیر قرارداده است.

انگار گوشی همراه به موجودی زنده تبدیل شده و با خیلی از ما زندگی می‎کند. با موبایل می‎خندیم، اخم می‏‎کنیم و گاهی هم دعوایش می‎کنیم! 

واقعيت اينست كه عشق ممكن است يك لحظه ايجاد شود، اما همانند بذري است و در صورتي باقي مي ماند و رشد مي كند كه در زمين مناسبي جاي گيرد، آب و نور كافي به آن برسانيم؛ مرتب آفت كشي كنيم...

کی دوست داره وقتشو با شنیدن این جمله‌ها بگذرونه: وای هوا چه گرمه! سرم درد می‌کنه! وای گرسنمه! چرا من پول ندارم! چرا من لباس نو نخریدم …

صفحه‌ها